Едуард Ставицький та БРСМ – коротка історія відносин. Опубліковано на сайті Багнет.

Напевно, знайдеться мало людей в Україні, які хоча б раз не зустрічали кидається в очі абревіатуру «БРСМ-Нафта». І, напевно, кожен пам’ятає новини про гігантську пожежу, який декілька діб палахкотів на Київщині, в якому загинули люди, а стали надбанням скандальні подробиці щодо функціонування кампанії «БРСМ-Нафта» не можливо стало приховувати. Але, про все по порядку.

«БРСМ-Нафта» є однією з найбільших роздрібних мереж з продажу нафтопродуктів в країні (до її складу входить понад 190 АЗС), і одночасно однією з найскандальніших.

З початку діяльності кампанії її засновником є громадянин України — Андрій Біба. При цьому левова частка цього автозаправного господарства, була сформована в період президентства Віктора Януковича, з яким збігся кар’єрне зростання одного з членів «молодої команди» Олександра Януковича (Стоматолога) – Едуарда Ставицького.

Андрій Біба

У 2007 році Едуард Анатолійович «витискає» велику частину бізнесу «БРСМ-Нафти», а в 2010 році стає мажоритарним власником кампанії, контролюючим всі тіньові фінансові потоки.

Втім, числився у співвласниках мережі автозаправок він не довго. Перспективи входження до складу уряду України змусили його переписати бізнес на тещу Валентину Ушакову, тим самим він позбавився від закидів в якомусь особистому інтересі. При Вікторі Януковичі Едуард Ставицький зайняв посаду міністра екології та природних ресурсів, а через 2 роки ─ міністра енергетики та вугільної промисловості.

Едуард Ставицький

За короткий термін, Едуарду Ставицькому вдалося зробити неможливе. Він збільшив число АЗС більше, ніж у півтора десятки разів. Секрет успіху полягав у тому, що чиновник виявився далеко не новачком у корупційно-бензинової теми. На заправках «БРСМ» за ініціативи Едуарда Ставицького почали торгувати нібито «екологічним паливом» ─ бензином марки А-95 «Преміум Плюс». За це компанія звільнялася від сплати акцизу, отримуючи додатковий прибуток за 3,5 гривні з кожного проданого літра палива.

Насправді «екологічне паливо» було не чим іншим, як «бодяга», де в якості присадок використовувався етиловий спирт найнижчої якості.

Читайте також:   Завдяки силовикам Кривий Ріг перетворюють на смітник

Компанії це давало додаткову економію, а натомість автолюбителі отримували заглохшие двигуни. В злочинну схему був включений третій гравець ─ харківський бізнесмен і один «Сім’ї» Сергій Курченко, який через «Реал-банк» проводилися всі фінансові операції, включаючи готівку. За 2 роки схема принесла її учасникам приблизно 3,5 млрд гривень.

Сергій Курченко

Корупційний бізнес-локомотив

Факти незаконних мільйонних тонн контрабандних поставок нафтопродуктів «БРСМ» на територію України ставали предметом численних розслідувань і скандалів. Невраховані нафтопродукти перевозилися для продажу через мережу АЗС під маркою «БРСМ» по всій країні. Такі нафтопродукти відпускалися за готівку і не відображалися в бухгалтерському обліку відповідної АЗС, з-за чого до держбюджету не було сплачено жодної копійки податків і акцизного збору.

Перший тривожний дзвінок для «БРСМ-Нафта» пролунав у квітні 2014 року. На повітря злетіла автозаправка в Переяславль-Залеському. Андрій Біба заговорив про теракт і підступи конкурентів. Влітку наступного року вибух потряс нафтобазу компанії в Глевасі Київської області. При вибуху і гасінні пожежі загинуло 6 осіб, постраждало ще як мінімум 18. Гасіння пожежі відбувалося протягом тижня і обійшлося державі в 50 млн гривень. У ході розслідування слідчі отримали переконливі докази, що пожежа був організований Едуардом Ставицьким з метою чинення тиску на Андрія Бібу і остаточного заволодінням усім майновим комплексом «БРСМ-Нафта».

Кінці у воду

Варто відзначити, що після втечі Віктора Януковича та всієї його «молодої команди» в тому числі і Едуарда Ставицького, після відкриття кримінальних справ активи «БРСМ» були переоформлені на офшорну компанію Melian Manamegent з Белізу, реальним кінцевим бенефіціаром якої був все той же Едуард Ставицький або його близькі родичі. А пізніше було оголошено про входження до складу засновників «БРСМ» «іноземного інвестора».

Цим так званим іноземним інвестором стала новостворена пустушка під назвою голландський інвестиційний фонд FreezeOil Fund, який оголосив, що придбав значний пакет мережі «БРСМ-Нафта». Після чого в «БРСМ» офіційно заявили, що вони нібито більше не мають ніякого відношення до опального екс-чиновнику Едуарду Ставицькому. Насправді фейковий інвестиційний фонд не вклав ні одного долара в так звану покупку пакета мережі», а вся операція була формальним переоформленням документів, залишивши власником кампанії все того ж Едуарада Ставицького. І вся схема продовжувала діяти за відмивання і легалізації злочинних доходів і майна.

Читайте також:   Кабмін хоче дозволити приватизацію особами з грошима в офшорах

Сам фейковий інвестиційний фонд належав якомусь Рулу Пиперу, хоча це була лише ширма для продовження проведення фінансових махінацій, оскільки всі важелі управління залишилися у побіжного екс-міністра.

В кінці 2017 року на тлі проблем, які виникли у кампанії Едуарду Ставицькому вдалося остаточно витіснити Андрія Бібу з числа співзасновників і стати єдиновладним власником усієї кампанії «БРСМ-Нафта».

Рул Пиппер

Хто ви, містер Піпер?

Засновник FreezOil Fund Кермо Піпер – скандальний бізнесмен і менеджер з ім’ям якого пов’язана ціла серія кримінальних справ і провальних проектів. Відомий у вузьких колах міжнародний аферист має багатомільйонні заборгованості перед інвесторами. Тільки його борги перед американськими інвесторами становлять не більше 10 млн доларів. Крім того, він підозрюється в махінаціях із вкладеннями населення в пенсійні фонди PGGM і ING в США і Європі, а також у зв’язках з «злодійським світом».

За результатами його «бізнес-діяльності» в Росії на нього було відкрито кримінальну справу і він був оголошений у федеральний розшук. Кермо Піпер будучи власником компанії ETIRC Aviation, яка володіла правами на поставку та обслуговування літаків Eclipse 500 в Росії в 2007 році зміг отримати від російського «Зв’язок-Банк» 150 млн доларів на реалізацію цього проекту, які в кінцевому підсумку просто випарувалися. Eclipse Aviation збанкрутувала, а кредит банку так і не повернули.

У статусі президента ETIRC Кермо Піпер в 2009 р. також засвітився і в Україні, намагаючись просунути в країні проект Eclipse Aviation і проект розробки нафтоносного шельфу на Чорному морі. Але далі розмов справа не пішла, після чого про Кермі Пипере в Україні мало хто чув до того, як шахрая не познайомили з тодішнім міністром палива та енергетики Едуардом Ставицьким.

Чому не діють силовики

Читайте також:   Мадрид: про незалежність Каталонії не може бути й мови

Залишається відкритим питання, чому, з яких причин Міністерство юстиції України, Служба безпеки України, МВС та ГПУ не перевіряють ні фірми Едуарда Ставицького, ні діяльність Керма Пипера?

Створений Кермо Піпер фонд Freeze Oil став основою для збереження Едуардом Ставицьким активів, відібраних або незаконно отриманих від української держави в період Віктора Януковича.

Маючи серйозний досвід у побудові шахрайських схем ухилення від оподаткування та фіктивних угод, Кермо Піпер є сьогодні очима і руками швидкого Едуарда Ставицького в Україні. Саме Freeze Oil Роланд Пипера допомагає Едуарду Ставицькому зберегти контроль над рядом підприємств, які ведуть свою діяльність в Україні.

Також, викликає побоювання фігура Олександра Лівшиця, якому Кермо Піпер довірив управління фондом Freeze Oil. Лівшиць був помічений як фігурант в корупційних схемах великих функціонерів режиму Януковича, зокрема Едуарда Ставицького, а також має бізнес-зв’язки зі злочинними колами Росії, а саме з кримінальним авторитетом на прізвисько «Реча».

Всі ці «дивацтва» зовсім ще раз підтверджують, що «професійний аферист» Кермо Піпер – це загроза для економік країн, в яких він з’являється як псевдо-інвестор.

Неозброєним оком видно, що своїм фондом кермо Піпер прикриває діяльність злочинної організації, яка продовжує відмивати гроші, фінансувати через Едуарда Ставицького різні сепаратистські рухи, проводити антиукраїнську агітацію, легалізувати гроші, вкрадені з українського бюджету.

Тому викликає здивування, що правоохоронні органи не звертають уваги на факти, які вже неодноразово були викладені в авторитетних закордонних виданнях. Варто додати, що в правоохоронні органи України направлено ряд запитів з метою перевірки діяльності Кермо Пипера в Україні, необхідність проведення з ним слідчих дій і арешту всього його майна в нашій країні. Але, про результат їх розгляду поки нічого невідомо.

Також викликає здивування той факт, що українські силовики не роблять зусилля для його притягнення до кримінальної відповідальності використовуючи інструменти міжнародно-правової допомоги.

Залишається відкритим питання – чому не діють і не зупинять претупую діяльність міжнародного афериста Керма Пипера Міністерство юстиції України, МВС та ГПУ?

 

источник: povin.com.ua