Господарський суд Київської області стягнув 1 млрд 98 млн грн з ТОВ «Оцелот» (Україна) на користь ТОВ «Дельта-2002» (Грузія).

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення суду від 29 березня.

У квітні 2015 року грузинська фірма стала інвестором будівництва житлокомплексу у місті Василькові по вул. Соборна, 72. Українська компанія брала на себе функції замовника будівництва і орендувала земельну ділянку площею 11 га.

Але 8 червня 2015 на території нафтобази у смт.Глеваха Васильківського району трапилася пожежа, яка була ліквідована тільки 20 червня.

Грузинська фірма надала суду висновок Інститу гігієни та медичної екології ім.О.М.Марзаєва Національної академії медичних наук України. У документі йдеться про перевищення у кілька разів гігєнічних нормативів канцерогену і загалом незадовільну санітарну ситуацію в районі.

Як вважають у грузинській компанії, після пожежі інвестиційна привабливість проекту фактично зникла, адже попит на купівлю квартир у житловому комплексі з подібною екологічною ситуацією фактично відсутній.

Інвестор звернувся до суду про розірвання договору і відшкодування збитків, які виникли у зв’язку з незабезпеченням екологічної схоронності земельної ділянки та ненаданням інформації позивачу щодо погіршення стану земельної ділянки, на якій планувалось будівництво.

У справі було проведено судову економічну експертизу, яка підтвердила недоотримані інвестором прибутки в сумі 42,2 млн доларів або 1 млрд 98 млн грн (станом на дату подачі судового позову). Розрахунок збитків проведено експертом із чистого прибутку за вирахуванням всіх витрат на виконання робіт по проектуванню об’єкту та організації будівництва тощо.

Українська компанія «Оцелот» стверджувала, що її вини у невиконанні умов договору немає і посилалась на форс-мажорні обставини. Але у матеріалах справи відсутня довідка прирівняння пожежі поблизу Василькова до дії форс-мажорних обставин. Сторони підтвердили, що не зверталися до Торгово-промислової палати України про видачу такої довідки. Тому суд не побачив підстав, щоб звільнити українську компанію від відшкодування збитків.

Інформація про подачу апеляції на це рішення відсутня.

Засновником і директором української фірми «Оцелот» значиться Олександр Кравченко з міста Кролевець Сумської області. Статутний фонд – 15,6 млн грн. За даними YоuControl, у 2016 році активи підприємства становили 23-24 млн грн, а станом на 1 березня 2018 фірма мала податковий борг на 488 тис грн.

Про грузинську фірму «Дельта-2002» відомо, що вона зареєстрована в регіоні Хелвачаурі, В. Ангіса, військове містечко, № 13.

Нафтобаза у Василькові належала компанії «БРСМ», яку пов’язували з екс-міністром енергетики і вугільної промисловості Едурадом Ставицьким.

Як відомо, Ставицький перебуває у всеукраїнському розшуку. У травні 2017 Інтерпол зняв його з розшуку, визнавши його кримінальне переслідування політичним.

11 січня 2018 року Генпрокуратура оголосила про завершення розслідування стосовно екс-міністра енергетики та вугільної промисловості.

Едуарду Ставицькому інкримінують заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем (за ч. 5 ст. 191 КК), службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК) і використання свідомо підробленого документа (ч. 3 ст. 358 КК).
За останньою інформацією, екс-міністр проживає в Ізраїлі під іменем Натана Розенберга і має громадянство цієї країни. Україна направила запит про його екстрадицію.
Правоохоронні органи припускають, що дружина і сини Ставицького отримали громадянство Ізраїлю за сфальсифікованими документами покійної родички.
джерело: sud-report.org.ua